GLOBALSITE
       
  Referenciák
  Alagutak
  Általános szerkezetek
  Előregyártott szerkezetek
  Erőművek és közművek
  Miért a Xypex?
 
  Gátak
  Hidak
  Ipar
  Szennyvízgyűjtés és -kezelés
  Tengeri szerkezetek
  Vízkezelés
 
 

Miért a Xypex?

 
A Xypex kristályos technológia jelentős mértékben hozzájárul az erőművi betonszerkezetek vízszigeteléséhez és védelméhez.

 

 

» Megfelelni a kihívásoknak
» Szerkezetek - Problémák
» A végleges megoldás
» A megfelelő termékek
» A Xypex világszerte
» Töltse le PDF-ként

Szerkezetek - Problémák

A Xypex termékek kulcsszerepet töltenek be a beton vízzáróságának biztosításában még extrém hidrosztatikai nyomás esetén is. Az egyedülálló Xypex technológia az agresszív vegyi anyagok káros hatása valamint a repedések és munkahézaghibák okozta károk ellen is megvédi a betont.
    Erőművek és közművek szerkezeteinek védelme
Az erőművi és közművi betonszerkezetek vízszigetelésének és védelmének fő céljai:
  • megakadályozni a hidrosztatikus nyomás miatti vízszivárgást,
  • és megvédeni a betonacélt a korróziótól.
A helyi környezeti tényezőktől függően a betont szulfátoktól és vegyi anyagoktól is szükséges lehet védeni. Kezelni kell a beton természetes porozitásából eredő vízáteresztő képességi problémákat és hibákat (rosszul összedolgozott munka hézagok, üregek, fészkesedés és szerkezeti illesztések), a szivárgó dilatációs hézagokat, a fagyás és olvadás okozta károkat és a kiszáradás okozta zsugorodás miatti repedéseket. Ezek a problémák általában védtelenné teszik a betont az aktív szivárgásokkal szemben és növelik a betonacél korróziójának és a beton felületkárosodásának lehetőségét.

   
    Repedések
A repedések a legnyilvánvalóbb helyek melyeken keresztül a víz és a káros vegyi anyagok bejuthatnak egy betonszerkezetbe. Ezek számos különböző módon keletkezhetnek, de a legáltalánosabb okai a száradási zsugorodás, hőtágulás, feszültség, süllyedés, plasztikus zsugorodás.

   
    Felületi károsodás
Az erőművi szerkezetek felületi károsodásának elsődleges okozója a fagyás/olvadás környezeti hatása. Ezek a roncsolódások tartósak, melyek a szerkezet élettartama alatt szükségessé váló felújításokat vonnak maguk után.

   
    Szulfát szennyezés és alkáli-adalékanyag reakciók
Ha az esővíz vagy a talaj szulfátot tartalmaz, a beton áteresztő-képessége és a víz jelenléte lehetővé teszi a szulfát ionoknak a szerkezetbe való bejutást, ahol egy terjeszkedő reakciót indít el, felhasadásokat és rongálódást okozva ezzel a betonban. Hasonló következménnyel jár az ún. alkáli-adalékanyag reakció, mely során szintén a víz jelenléte engedi meg a lúgos cement és bizonyos adalék-anyagokban fellelhető szilikátok közötti reakciót.

   
    Vízáteresztő-képesség és korrózió
Az erőművi és közművi betonszerkezetek víz-záróságának biztosításával elsődleges célunk az, hogy megelőzzük a víz betonba történő bejutását, ezzel megóvjuk a betonacélt a korróziós hatásoktól. A beton természete és a beépítéssel, tömörítéssel összefüggő kérdések okán pedig az áteresztő-képességi problémákkal kell foglalkoznunk, melyek lehetővé teszik a víz beton belsejébe való bejutását egészen a betonacélig, ahol oxigén jelenlétében idővel korróziót indít el.

   
    Következő oldal: A végleges megoldás
   
   
   
  Mentse a fájlokat és az erdőket!
Csak akkor nyomtasson,
ha valóban szükséges!
Felhasználási feltételek © Xypex Chemical Corporation © ASTOP Magyarország Kft. Kövessen minket a közösségi médiákban: